Son Haberler

photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Ankara’da Düzenlenen Etkinlik ile Sonlandı

Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi Projesi, paydaşların bir araya gelip proje çıktılarını gözden geçirdiği toplantı ile sona erdi. Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından en başarılı örneklerden biri seçilen proje, Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle yürütüldü

Haberin devamı
14.02.2020
photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Entegre Orman Amenajman Planı Çalıştayı 4-6 Aralık 2018 tarihinde Antalya'da gerçekleştirildi

Entegre Orman Amenajman Planlarının Hazırlama Süreci konusunda, Amenajman Başmühendisleri (OGM ve özel sektör) ile Amenajman ve Denetim Başmühendislerinin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştay 4-6 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi.

Haberin devamı
10.12.2018
photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Akdeniz Bölgesi Üst Ölçek Değerlendirme Teknik Çalıştayı 3-4 Mayıs 2018 Tarihleri Arasında Ankara'da Yapıldı

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında 3-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da “Akdeniz Bölgesi Üst Ölçek Değerlendirme Teknik Çalıştayı” düzenlendi. Proje kapsamında Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma Merkezi Vakfı ortaklığında, UNDP Türkiye desteğiyle gerçekleştirilen çalıştaya Orman Bölge Müdürlükleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlükleri ve bölge hakkında çalışmaları olan akademisyenlerden 50’ye yakın uzman katıldı.

Haberin devamı
07.05.2018

Haber Arşivi

photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Kapsamında "Plan Revizesi Eğitimi" 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı.

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Kapsamında Amenajman Planları revize edilecek olan Köyceğiz, Andırın ve Pos Orman işletme Müdürlüklerinin plan yapım ihalelerini alan firma yetkililerinin (Başmühendis), proje kapsamında geliştirilen Entegre Orman Amenajmanı Planlama yöntemleri konularında bilgilendirilmeleri,eğitilmeleri ve ihale şartnamelerinde belirtilen hususların gözden geçirilmesi konularının görüşüldüğü "Plan Revizesi Eğitimi" gerçekleştirildi.

Haberin devamı
01.10.2017
photo
Akdeniz Ormanları Ekosistem Hizmetleri Planlama Deneyimi Uluslararası Konferansta Sunuldu.

Ana başlığı “Yeşil-Mavi Bağı: Ormanlar, Peyzajlar ve Hizmetler” olan IUFRO (International Union of Forest Research Organizations) Peyzaj Ekolojisi Konferansı 24-29 Eylül 2017 tarihlerinde Almanya'nın Halle kentinde yapıldı.

Haberin devamı
30.09.2017
photo
Ortak Fayda İçin Çalışmak: Entegre Orman Yönetimi

Kalkınma adına yapılan bazı işler planlanandan ya da tahmin edilenden çok daha fazla alana dokunuyor. İşte entegre orman yönetimi de bunlardan biri. Bu yaklaşım ormanların kalkınmada ne kadar önemli olduğunu yeniden bize hatırlatması bakımından çok özel bir yere sahip. Orman yönetimi konusu belki de ortak faydanın en yoğun olduğu alanlardan biri.

Haberin devamı
05.06.2017
photo
Endüstriyel Ağaçlandırma Konusunda 20-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İspanya’ ya Teknik Eğitim Ziyareti Düzenlendi

UNDP ve OGM işbirliğnde yürütülmekte olan Entegre Orman Yönetimi projesi kapsamında, Endüstriyel ağaçlandırma çalışmaları ve uygulamalarını yerinde görmek ve deneyimlerin paylaşılması amacıyla 20-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İspanya’ ya teknik gezi düzenlenmiştir.

Haberin devamı
27.05.2017
photo
Antalya’da Biyolojik Mücadele Laboratuvarı Kuruldu

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işbirliğinde Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteği ile yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetimi Projesi kapsamında Antalya’da Biyolojik Mücadele Laboratuvarı kuruldu. Kurulan Biyolojik Mücadele Laboratuvarı ile sürdürülebilir orman yönetimine yönelik Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezinde yürütülen faaliyetlerin güçlendirilmesi ve biyolojik mücadele ile orman zararlılarına yönelik kapasitenin geliştirilmesi amaçlanıyor. Kurulan laboratuvarın üretim, teşhis ve eğitim olmak üzere üç temel fonksiyonu olacak.

Haberin devamı
16.05.2017
photo
21 Dünya Orman Haftası Kapsamında Pilot Proje Bölgelerinde Çocuk Tiyatrosu ve Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi

21 Dünya Orman Haftası kapsamında pilot proje bölgelerinde çocuk tiyatrosu ve çeşitli etkinlikler düzenlendi. 5 pilot proje bölgesinde ikişer gün boyunca düzenlenen ormancılık hafası kutlamalarında Sincap tiyatrosunun yanında kukla show, Karagöz-Hacivat gölge oyunu, animasyon gösterileri, yarışmalar ve dans etkinlikleri de yapımıştır. Toplamda 7 gün süren etkinliklerde binlerce çocuğa ulaşılmış ve orman sevgisi aşılanmıştır.

Haberin devamı
30.03.2017
photo
"Orman ve İnsan" Fotoğraf Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu ve "Orman Yoksa Biz de Yokuz- Ağaçlandırma belgeseli" gösterimi yapıldı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında düzenlenen "Orman ve İnsan" Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren katılımcılara ödülleri takdim edildi, ardından "Orman Yoksa Biz de Yokuz- Ağaçlandırma belgeseli"gösterimi yapıldı.

Haberin devamı
23.03.2017
photo
UNDP ve OGM işbirliğiyle yürütülmekte olan Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında, Endüstriyel ağaçlandırma çalışmalarını görmek üzere Yeni Zelanda’ya teknik eğitim ziyareti gerçekleştirilmiştir

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında, Endüstriyel ağaçlandırmalar, tohum ve ağaç ıslahı ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere Yeni Zelanda’ya teknik eğitim ziyareti düzenlemiştir. Ziyarete UNDP temsilcileri ve OGM temsilcileri katılmıştır.

Haberin devamı
19.02.2017
photo
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü(OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi 2016 Yılı Genel Değerlendirme Çalıştayı 25-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü(OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan "Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi" 2016 Yılı Genel Değerlendirme Çalıştayı 25-27 Ocak 2017 tarihleri arasında Antalya'da yapıldı. Proje kapsamında 2016 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek, edinilen deneyimleri paylaşmak, çözüm önerileri geliştirmek, 2017 yılı içerisinde yapılacak faaliyetleri katılımcı bir yöntemle belirlenmesi konularında çalışmalar yapılmıştır.

Haberin devamı
03.02.2017