Son Haberler

photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Ankara’da Düzenlenen Etkinlik ile Sonlandı

Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi Projesi, paydaşların bir araya gelip proje çıktılarını gözden geçirdiği toplantı ile sona erdi. Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından en başarılı örneklerden biri seçilen proje, Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye iş birliğiyle yürütüldü

Haberin devamı
14.02.2020
photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Entegre Orman Amenajman Planı Çalıştayı 4-6 Aralık 2018 tarihinde Antalya'da gerçekleştirildi

Entegre Orman Amenajman Planlarının Hazırlama Süreci konusunda, Amenajman Başmühendisleri (OGM ve özel sektör) ile Amenajman ve Denetim Başmühendislerinin kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştay 4-6 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi.

Haberin devamı
10.12.2018
photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Akdeniz Bölgesi Üst Ölçek Değerlendirme Teknik Çalıştayı 3-4 Mayıs 2018 Tarihleri Arasında Ankara'da Yapıldı

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında 3-4 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da “Akdeniz Bölgesi Üst Ölçek Değerlendirme Teknik Çalıştayı” düzenlendi. Proje kapsamında Orman Genel Müdürlüğü ve Doğa Koruma Merkezi Vakfı ortaklığında, UNDP Türkiye desteğiyle gerçekleştirilen çalıştaya Orman Bölge Müdürlükleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlükleri ve bölge hakkında çalışmaları olan akademisyenlerden 50’ye yakın uzman katıldı.

Haberin devamı
07.05.2018

Haber Arşivi

photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi Gazipaşa Orman Amenajman Planları Final Çalıştayı 25-30 Kasım 2016 Tarihleri Arasında Antalya-Gazipaşa'da yapıldı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü(OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan ‘’Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi’’ kapsamında entegre yaklaşımla hazırlanmakta olan Gazipaşa Orman Amenajman Planlarının (5 Orman İşletme Şefliği) taslaklarını ilgili tüm birimlerin (OGM ilgili Daire Başkanlıkları, Amenajman Deneticisi ve Heyet Başkanları, 5 Orman Bölge Müdürlüğü ve 5 Orman İşletme Müdürlüğü, Doğa Koruma Merkezi ve UNDP) görüş, öneri ve katkılarını alınarak Amenajman planlarını final hale getirme çalışmaları yapılmıştır.

Haberin devamı
02.12.2016
photo
“Orman ve İnsan” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü ortaklığında, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ile işbirliğinde gerçekleştirilen Türkiye’nin Ormanları Fotoğraf Yarışması dizisinin ikincisi olan “Orman ve İnsan” temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Haberin devamı
09.11.2016
photo
Ekosistem Ürün Ve Hizmetleri Haritalaması Çalıştayı 4-6 Ekim 2016 tarihleri arasındaAntalya-Gazipaşa'da yapıldı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü(OGM) işbirliğiyle yürütülmekte olan ‘’Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi’’ kapsamında, 4-6 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya-Gazipaşa’da ‘’Ekosistem Ürün ve Hizmetleri Haritalaması Çalıştayı’’ gerçekleştirilmiştir.

Haberin devamı
07.10.2016
photo
Gülnar Amenajman Planları Toplantısı 18-19 Ağustos 2016 Tarihlerinde Yapıldı

Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğinde yürütülen Akdeniz Entegre Orman Yönetimi projesi kapsamında hazırlanan Gülnar Amenajman Planları toplantısı yapıldı.

Haberin devamı
21.08.2016
photo
İnstagram Fotoğraf Yarışmasında Oylama Heyecanı Başladı.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından GEF finansal desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği içinde yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında ilki gerçekleştirilen “Ormanı Keşfet Türkiye Ormanları" temalı fotoğraf yarışmasında oylama heyecanı başladı.

Haberin devamı
28.07.2016
photo
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü, Yale Üniversitesi Ormancılık Fakültesi ile işbirliğine başladı.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülmekte olan “Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi” projesi, ülkemiz ormanlarının sürdürülebilir yönetimine destek vermektedir. Küresel sorunlara yerel çözümler oluşturan ormanların, gelecek nesillerin ihtiyaçlarını da gözeterek yönetilmesinde güncel teknolojiyi kullanan Karar Destek Sistemlerinin geliştirilmesi için Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP), Yale Üniversitesi Ormancılık Fakültesi ile işbirliğine başlamıştır.

Haberin devamı
23.06.2016
photo
Kanada Yangın Eğitimi Teknik İnceleme Gezisi Gerçekleştirildi

Orman Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) işbirliğinde yürütülmekte olan "Akdeniz Ormanlarının Entegre Yönetimi" projesi iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik, sürdürülebilir orman yönetimi konularında ulusal ölçekte yapılan uygulamalarımız doğrultusunda uluslararası işbirlikleri oluşturulmasına hizmet etmektedir. Bu kapsamda, Kanada Doğal Kaynaklar Bakanlığı Orman Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Kanada'da 16-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında "Orman Yangınlarıyla Mücadele" konulu işbirliği görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Haberin devamı
21.06.2016
photo
Gazipaşa Orman Amenajman Planlarına Entegrasyon Toplantısı 13 Haziran 2016 Tarihinde Yapıldı

Bu yıl orman amenajman planları yenilenecek olan Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğünün İşletme Şefleri ve diğer yetkililerini, geçen yıl amenajman planları yenilenen ve GEF-5 projesi kapsamında amenajman planlarına entegrasyonu sağlanan Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünün işletme şefleri ve diğer yetkilileriyle bir araya getirmek,deneyimlerinden istifade ettirmek, Gazipaşa planları için hiç bir gecikme ve aksamaya sebebiyet vermemek ve bir yol haritası çizmek üzere; ilgili 2 işletme müdürlüğü elemanları, amanajman heyet başkanları ve deneticisi, Doğa Koruma Merkezi Vakfı temsilcisi, OGM ilgili Şube Müdürleri, projenin amenajman planları danışmanı ve UNDP temsilcilerinin katılımıyla toplantı, Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğünde 13 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Toplantı sonunda, yol haritası çıkarılmış, yapılacak işler ve tarihleri belirlenmiştir.

Haberin devamı
13.06.2016
photo
Adana ve Antalya’da Entegre Orman Yönetimim ile ilgili teknik ve uygulamali eğitimler verildi

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında, 8-12 Şubat 2016 tarihleri arasında Adana’da ve 22-26 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya’da, Teknik ve Uygulamalı Eğitim Programları düzenlendi. Eğitim Programlarına, Orman genel Müdürlüğü (OGM) merkez ve taşra kuruluşlarından (5 pilot orman işletme müdürlüğü, 5 orman bölge müdürlüğü,araştırma müdürlükleri ve ilgili Daire Başkanlıkları) ile proje danışmanları ve UNDP elemanları katıldı.

Haberin devamı
15.04.2016
photo
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi’nin 2015-2016 yılı faaliyetleri değerlendirildi

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında 2015 yılı proje faaliyetlerini değerlendirmek ve 2016 yılı faaliyet programını belirlemek amacıyla, 23-25 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya’da bir değerlendirme çalıştayı düzenlendi.

Haberin devamı
14.04.2016
photo
Dört Mevsim Türkiye’nin Ormanları Fotoğraf Yarışması sonuçlandı, ödüller 21 Mart Ormancılık haftasında sahiplerini bulacak.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteği ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında 4 Mevsim Türkiye’nin Ormanları Fotoğraf Yarışması düzenlendi.

Haberin devamı
14.04.2016