14.04.2016
Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi’nin 2015-2016 yılı faaliyetleri değerlendirildi

photo

Akdeniz Entegre Orman Yönetimi Projesi kapsamında 2015 yılı proje faaliyetlerini değerlendirmek ve 2016 yılı faaliyet programını belirlemek amacıyla, 23-25 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalya’da bir değerlendirme çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya; UNDP’den proje ekibi, Orman Genel Müdürlüğü’nden ilgili Daire Başkanlığı temsilcileri, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya ve Muğla olmak üzere beş Orman Bölge Müdürlüğü’nün temsilcileri, Andırın, Pos, Gülnar, Gazipaşa ve Köyceğiz olmak üzere projenin beş pilot alanındaki Orman İşletme Müdürlüğü temsilcileri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Doğa Koruma Merkezi, Orman Mühendisleri Odası, ORKOOP ve diğer proje ortaklarından oluşan yaklaşık 90 kişi katıldı.

Çalıştayın tematik oturumlarında orman yangınlarıyla mücadele, böcek zararlıları, karbon odaklı silvikültürel uygulamalar, bozuk orman rehabilitasyonu, amenajman planlarına entegrasyon, biyolojik çesitlilik ve doğa koruma konularında 2015 yılında yapılan çalışmalar tartışıldı ve 2016 yılında yapılması gereken çalışmalar planlandı. Grup çalışmalarında ise beş pilot Orman İşletme Müdürlüğü’nde 2016 yılında yapılması gereken çalışmalar programlandı.

Geri Dön

Haber Görselleri